טלפון: 074-7339222
פקס: 074-7339223
נייד: 054-2110289
דוא”ל: rany@yetax.co.il

רני שורץ

התמחות

מיסוי חברות, מיסוי יחידים, מס ערך מוסף, מכס, מיסוי פלילי

נסיון

שותף וראש תחום מיסוי עקיף וליטיגציה במשרד עורכי הדין תדמור ושות’

עורך דין במחלקת מיסים, ליטיגציה פלילית ואזרחית במשרד עורכי הדין כהן, ירון-אלדר ושות’

פרקליט ברשות המסים

פעילות ציבורית

חבר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין

יו”ר וועדת מיסים עקיפים

חבר וועדת האתיקה

חבר וועדת הכספים

חבר וועדת הביקורת של איגוד הכדורעף בישראל

השכלה

LL.M אוניברסיטת בר אילן (200)

LL.B מכללת שערי משפט (200)

שנת הסמכה

2003

כדאי לדעת

עורך דין ליטיגציה מיסויית, ליטיגטור, נדרש להיות מיומן ובעל ויכולת בייצוג בבית המשפט, בין אם מדובר בליטיגציה אזרחית או פלילית.

עורך הדין צריך להתמקצע בייצוג לקוחות במגוון הליכים משפטיים וליווי בבתי משפט, בתי דין וערכאות משפטיות והוא מסוגל להתמודד עם כל סוגי התביעות והדרישות המשפטיות, בין אם מדובר בהליך פלילי או אזרחי.

גם במיסוי חברות, מיסוי יחידים מע”מ, מכס, וכן גם בהיבטי מיסוי בינלאומי נדרשים מעורך הדין, הליטיגטור, כישורים ייחודיים ויכולת ניהול תיקים מורכבים, הבנה מעמיקה של חוק ותהליכי בית המשפט ויכולת לייצג באופן אפקטיבי את הלקוח בפני השופט או בבית המשפט.

במשרד הבוטיק, ירון אלדר, פלר, שוורץ ושות’ ישנה מחלקה משומנת ומומחים בליטיגציה מסחרית שמייצגים במגוון הליכים משפטיים ומתמודדים בהצלחה עם כל סוגי התביעות והדרישות המשפטיות, זאת בזכות ניסיון עתיר שנים בשירות הציבורי והמגזר הפרטי תוך הבנה מעמיקה של החוק ותהליכי בית המשפט ויכולת ייצוג מקצועית.

על יחידים בישראל מוטל מס הכנסה ישיר ופרוגרסיבי המחושב על פי גובה ההכנסות של היחיד, במדרגות המס ובניכויים ובזיכויים האישים (כאשר ישנם סוגי הכנסות מסוימים אשר קבוע לגביהם שיעור מס קבוע ואחיד, או קבוע שיעור מס מירבי למיסוי).

על חברה מוטל מס הכנסה בשיעור אחיד (המשתנה מעת לעת), אשר משולם על ההכנסה החייבת של החברה ומכונה “מס החברות”. בשונה ממיסוי היחיד, החברה נתונה לשיטת מיסוי דו-שלבי.

מיסוי דו שלבי הוא מערכת מיסוי שבה רווחי החברות ממוסים בשני שלבים: בשלב הראשון כשהחברה מרוויחה את ההכנסות (מס חברות), ובשלב השני כשהרווחים מחולקים לבעלי המניות כדיבידנדים. יחד עם זאת, רשות המסים אינה מתירה פעילות באמצעות חברה בכל מצב נתון, ולמשל כאשר חברה תסווג כ”חברת ארנק” לצרכי מס, קובעת החקיקה כי יהיה להשקיף את הכנסותיה כהכנסות במס של “יחיד”.

משרדנו מתמחה בתכנון מקדים לניצול יתרונות המס הגלומים בשיטות במיסוי השונות, ובייצוג מקצועי מול רשות המסים בקשר עם שיטת המיסוי המוחלת.

עבירות מס פליליות גוררות איתן אפשרות לעונשי מאסר ועיצומים כספיים לצד חבות מס אזרחית מוגבלת.

מיסוי אזרחי או עבירת מס אזרחית, היא עבירה בתחום המיסוי המתבצעת על ידי פרט/ יחיד או עסק בהיעדר היבטים פליליים, אגב מחלוקת אזרחית לגיטימית פרשנית הנוגעת ליישום ופרשנות הוראות החקיקה.

בכל עניין מול רשויות החוק בתחום המיסוי, מיסוי יחידים, מיסוי חברות, מע”מ ומיסוי פלילי או אזרחי, חשוב להיות מיוצג ומלווה מקצועית על ידי עורך דין ועדיף מהשורה המובילה בארץ.

משרד הבוטיק ירון אלדר, פלר, שוורץ ושות’ הוא מהמובילים בישראל ועורכי הדין במשרד מומחים בניהול תיקים בתחום המיסוי הפלילי והאזרחי.